Technické řešení

Technický koncept in-lite

Technický koncept in-lite se skládá ze třech hlavních součástí:

 

1. Transformátor in-lite je vybaven několika časovými programy a je standardně dodáván se soumrakovým čislem a možností připojit pohybový senzor.

Transformátor optimálně montujeme do vnitřního prostředí, garáž, zahradní domek apod. je optimální volbou. Transformátor budeme ve většině případů připojovat do běžné zásuvky takže vybereme místo, kde je takovéto připojení snadné a bez překážek. Příkon jednotlivého transformátoru nepřesahuje 108W, hodnota samozřejmě závisí na počtu a výkonu připojených světel. Velikost transformátoru určete až po návrhu systému, aby nedošlo k jeho přetížení.

Transformátor montujeme do výšky očí tak, aby byla obsluha pohodlná.

Od transformátoru budou směrem do zahrady vyvedeny 12V napájecí kabely (nebo jen jeden kabel - dle technického řešení). Rovněž musíme mimo objekt do zahrady vyvést kabel od soumrakového spínače (dodávaný kabel lze dle potřeby mírně prodloužit - detaily konzultujte prosím s dodavatelem), případně kabel od pohybového čidla (pokud je instalováno). 

 

 

2. Speciální plochý napájecí kabel in-lite pro 12V systémy ve spojení s konektory Easy Lock a CC-2 zajisťuje rychlou a spolehlivou montáž - to vše tím nejjednodušším způsobem.

Napájecí kabely ukládáme v zahradě v trávníkových plochách do hloubky 10-15cm, jediným nebezpečím je možné mechanické poškození při aerofikaci trávníku. Ve výsadbach je naprosto dostatečné uložit kabely pod mulčovací vrstvu kůry, dejte si pozor při provádění zahradnických prací.

Ve zpevněných plochách, pod dlažbami a obrubníky doporučujeme uložit napájecí kabely do vhodné chráničky typu Kopoflex. nezapomeňte na protahovací drát nebo rovázek, který instalci kabelů výrazně ulehčí.

 

 

Jednotlivé kabelové větve rozbočujeme konektory CC-2, konektory doporučujeme uložit do malých podzemních šachtiček např. RAIN BIRD, inspekce konektorů a případné opravy jsou pak velmi snadné. Šachtičky umisťujte do výsadeb blízko trávníku, aby jste k nim měli snadný přístup.

 

 

Odbočky k jednotlivým svítidlům provádějte vždy připojovacími konektory EASY LOCK, montáž je  rychlá a zcela spolehlivá. Konektory mohou být uloženy přímo v zemině.

 

Připojovací konektor svítidel Easy Lock

Unikátní připojovací konektor Easy Lock, umožňuje velmi rychlou a spolehlivou montáž a díky propracovanému vodotěsnému kruhovému konektoru i velmi snadné a trvanlivé připojení vlastního svítidla.

Konektor Easy Lock je vždy standardně dodáván v balení každého svítidla in-lite, vlastní svítidlo je vždy osazeno identickým konektorem, který umožňuje připojení svítidla přímo k EASY LOCKu. V případě potřeby je možno použít prodlužovací kabely o délce 1m a 3m.
Konektor lze spolehlivě použít na oba typy napájecích kabelů in-lite 14/2 i 10/2.

 

 

 

3. LED svítidla in-lite s provozním napětím 12V jsou zcela bezpečná a zaručují snadnou a rychlou montáž.

Pokyny pro vlastní montáž svítidel naleznete v Návodu, který je dodáván se všemi výrobky. Návod si můžete stáhnout i zde u každého jednotlivého svítidla v sekci Ke stažení.

 

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 9 plus 7?*: