TriKing 1900

Jacobsen TriKing je kvalitní a lety prověřený model s velmi dlouhou životností a vysokou spolehlivostí provozu. Posečení fotbalového hřiště trvá cca 1,5 hod. (plocha 7500 m2).

- Po střihu vřetenovou sekačkou je tráva v mnohem lepší kondici než po seči sekačkou rotační. Řez je čistý a rovný, tráva více odnožuje a houstne. Výsledkem je krásný zelený trávník.

- Hřiště je třeba kosit 2x až 3x týdně (běžná výška se pohybuje cca 2,5 až 3 cm).

- Frekvence sečení 2 až 3x týdně se může zdát jako nevýhoda, ale doba sečení je velice krátká. Tato častá frekvence sečení má pro trávník mnoho výhod, jak je napsáno o odstavec výše (hlavně trávník lépe odnožuje, nedrnovatí a houstne).

- Spotřeba paliva je závislá na hustotě porostu, vlhkosti, druhu trávy, a hlavně na výšce. Námi měřená spotřeba je 1-2 l nafty na 1 hřiště. V průměru se spotřeba pohybuje kolem 1,5 litru.

- Nižší náklady na opravy – u rotačních sekaček hobby nebo poloprofi často dochází k poruchám (klínový řemen, ložiska, pojezdové ústrojí, horší materiál nožů). U sekačky TK je spolehlivost na vysoké úrovni, i u repasovaných strojů máme minimum servisních prací.

 

- Broušení vřeten je dvojí. Jednou za 14 dní podle frekvence sečení se provádí „lapování“. To provádí obsluha sama. Po spuštění zpětného chodu vřeten se nanáší brusná pasta, která nože ostří. Samotné broušení vřetene se provádí v zimním období na našich profesionálních bruskách od spol. Bernhard. Dle frekvence sečení se vřeteno brousí 1x za rok nebo 1x za 2 roky.

- Dlouhá životnost. Sekačky TK slouží na hřištích i s počtem přes 8 000 Mth. Ročně se při sečení 1 hřiště najede v průměru jen 80 až 100 Mth.

- Fotbalisté jistě ocení i lepší a profesionální napruhování hřiště.

- Vzhledem k záběru a nižší spotřebě paliva oproti benzínovým sekačkám je u této sekačky velká roční úspora PHM a nákladů.

 

 

Konkrétní spotřeba PHM – na jednom hřišti cca 7500 m2:

Benzínová rotační sekačka: záběr 120 cm: práce cca 4-5 hod. – spotřeba 6-8l benzínu na 1 posečení.

TK 1900 nebo TR3 – naftový motor Kubota: záběr 180 cm: práce cca 1,5 hod. – spotřeba 1,5 l nafty na jedno sečení. Náklady a čas klesají až o dvě třetiny nákladů původních.

 

Motor Kubota D662, 3-válcový 
Výkon 14,2 kW (19 hp)
Počet nožů na vřeteni
Záběr  183 cm nebo 210 cm 
Výška seče 9,5-69,8 mm  
Produktivita 1,46 ha/h při 8 km/h (záběr 180 cm)  
 1,71 ha/h při 8 km/h (záběr 210 cm)

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 2 plus 3?*: