Turf Groomer

Turf Groomer byl vyroben firmou Jacobsen v roce 1986 a je patentovaný pod názvem Turf Groomer®. Na základě pozitivních ohlasů PGA a GCSAA partnerů byl Turf Groomer zařazen k nástrojům pro špičkovou přípravu hřišť na nejprestižnější golfové turnaje.

Zatímco vřetena se spodním nožem sečou v horizontální rovině, aby odstranila vertikálně rostoucí výhonky, Turf Groomer je navržen tak, aby do travního porostu zasáhl hlouběji než nože vřetena a odstranil horizontálně rostoucí výhonky a jiný organický materiál.

Po odstranění špiček výhonů se aktivují růstové zóny v oblasti odnožovací uzliny. Je podpořen vertikální růst nově vyrůstajících výhonů, zatímco růst laterárních výhonů se minimalizuje. Otevření travního drnu zlepšuje vsak vody do půdy, výměnu plynů a rychlejší vysušení porostu zredukuje možnost výskytu chorob. Trávník je zdravější, odolnější a rezistentnější vůči biotickým a abiotickým vlivům.

Při pravidelném používání Turf Groomeru je travní drn hustší, pevnější a rychlejší. Kromě toho, vertikální růst nových výhonků zlepší odraz a pohyb míčku oproti Turf Groomerem neošetřovanému drnu, kam míček zapadne.

Kromě podpoření odnožování z odnožovací uzliny, pravidelný turfgrooming přispívá k lepšímu prokořenění do hlubších vrstev půdy, což se pozitivně odrazí na zdravotním stavu trávníku a jeho celkové kvalitě. Navíc se turfgroomingem zvyšuje rychlost greenů, aniž by bylo třeba snižovat výšku seče, což zejména v letních obdobích výrazně snižuje stres trávníku.

Rozteč čepele0,635 cm - 71 nožů na vřeteni
1,27 cm - 40 nožů na vřeteni
Tloušťka záběrudo 0,318 cm 
Hloubka řezuna nebo lehce pod výšku střihu 
Vertikutační noževertikální
Tloušťka nože 0,81 cm
Poměr RPM1,75 : 1
Překrytí předního válce s Turf Groomerem1,092 cm
Materiálocel

 

- Menší narušení trávníku než při vertikutaci

- Verze pro ručně vedené sekačky, sekačky s pojezdem či fervejové sekačky

- Kratší ložisková základna umožňuje sekacímu ústrojí kopírovat povrch a jeho zvlnění; chrání před skalpováním

- Spolehlivost a jednoduchost

- Nenáročný na údržbu (stále zapnutý - čistění válce, jednoduchý přístup k mazacím místům, stačí jeden klíč 1/2")

- Vrací se po zapnutí do své původně nastavené polohy ("pamatuje si")

- Nože Groomeru prochází drážkami předního válce