Reference zavlažovacích systémů - zahrady rodinných domů

Zahrada rodinného domu Brno

Jak je z fotografií jasně patrné, majitel domu o trávníkové plochy dbá s velkou péčí, návrh zavlažovacího systému RAIN BIRD byl proveden se smyslem pro detail a s důrazem na co nejpřesnější pokrytí všech zavlažovaných ploch.

Optimálním řešením pro trávníkové plochy pak byly zcela přirozeně výsuvné postřikovače řady RAIN BIRD 1800, standardně se zpětnými ventily s ohledem na výškové převýšení na pozemku.

Byly použity trysky RAIN BIRD řady U-Series s vysokou účinností, jejich největší předností je optimalizovaná závlahová dávka v bezprostředním okolí postřikovače i výrazně vyšší rovnoměrnost dodávky vody v porovnání s běžnými tryskami tzv. hobby výrobků.

Plochy s výsadbami jsou pak zavlažovány pomocí kapkovacího mikropotrubí, které dodává potřebné množství vody přímo do kořenové zóny rostiln.

Celý systém ovládá nejprodávanější modulární ovládací jednotka RAIN BIRD ESP-Modular s maximální kapacitou 13 sekcí (ovládaných zón). Jednotka umožňuje velmi variabilní provoz, lze k ní připojit celou řadu čidel např. moderní čidlo srážek s okamžitou reakcí RAIN BIRD WIRELESS WR2 s bezdrátovou komunikací mezi jednotkou a vlastním snímačem srážek.