Čerpací stanice

 Čerpací stanice RAIN BIRD ®  pro golfová hřiště


Čerpací stanice je bezesporu jednou z nejdůležitějších součástí zavlažovacího systému golfového hřiště. Stanice pracuje jako „motor“ celého zavlažovacího systému, který dodává vodu do celého trubního systému a do všech postřikovačů po celé ploše hřiště. Hlavním úkolem čerpací stanice je dodávat v každém okamžiku požadovaný průtok a tlak na jakékoliv místo na hřišti a udržovat celý systém v optimálním provozním stavu.

Firma Rain Bird stále v celé své historii vždy v čele technického pokroku. V roce 1933 představila vůbec první úderový postřikovač, který doslova na celém světě vyvolal revoluční změny v koncepci zavlažování. Rain Bird rovněž instaloval první zavlažovací systém na golfovém hřišti a jako první použil pro řízení zavlažovacího systému centrální ovládací jednotku. Kvalita, spolehlivost a snadné používání produktů firmy Rain Bird je prověřována a potvrzována každofdenně na golfových hřištích všech kontinentů. 

Více než 60 let po prvním postřikovači představují i čerpací stanice Rain Bird nejvyšší technologický stupeň, který díky důrazu na inovaci, kvalitu a spolehlivosti, posunul značku Rain Bird do pozice špičkového výrobce technologií pro zavlažovací systémy golfových hřišť.

Společnost Rain Bird Sweden byla historicky prvním výrobcem, který představil pro zavlažování golfových hřišť čerpací stanici  s proměnlivými otáčkami.
Čerpací stanice řízené frekvenčním měničem jsou schopny plynule reagovat na měnící se provozní nároky na množství vody změnou frekvence motoru a tedy změnou otáček čerpadla. To vše při zachování požadovaného pracovního tlaku v systému. Tato koncepce řešení přináší výrazné úspory el. energie, omezuje opotřebení čerpadel a výrazně snižuje riziko hydraulických rázů v potrubním systému.

Při vytváření koncepce vývoje produktů pro golfová hřiště Rain Bird vsadil na komplexní filozofii integrace. Proto je nyní možno přenést značnou část řídícího procesu čerpací stanice do centrální PC jednotky zavlažovacího systému. Všechny centrální ovládací systémy Rain Bird pro zavlažování golfových hřišť zajišťují vysoký stupeň obousměrné komunikace a umožňují využívat celou škálu řídících a monitorovacích funkcí čerpací stanice. Ať už zvolíte pro řízení zavlažování ovládací systémy  Cirrus™, Nimbus™II, Stratus™II nebo i Stratus™ LT, vždy bude zajištěn flexibilní režim řízení zavlažování, monitorování všech důležitých provozních stavů a zároveň uživatelsky velmi příjemné grafické prostředí obsluhy celého řídícího systému.

Veškeré průtokové poměry zavlažovacího systému jsou neustále monitorovány. Obousměrná komunikace mezi řídícím systémem závlahy a čerpací stanicí probíhá v reálném čase a proto lze snadno a účinně optimalizovat celý provoz zavlažovacího systému. Důsledkem je výrazné zkrácení doby zavlažování, podstané snížení provozních nákladů a zároveň zvýšení životnosti všech prvků systému.

Čerpací stanice Rain Bird jsou vyráběny ve Švédsku s použitím těch nejkvalitnějších součástek a dílů, a jsou navrženy a konstruovány speciálně pro náročné podmínky provozu na golfových hřištích. Všechny čerpací stanice Rain Bird procházejí přísnými zkouškami kvality ve výrobním závodě. Jejich součástí jsou samozřejmě i provozní zkoušky kompletně smontované stanice s kompletní kalibrací, které zajistí, že vyrobená stanice je nastavena na optimální provozní režim.

V uplynulých letech byly čerpací stanice Rain Bird instalovány na více než 500 golfových hřištích po celé Evropě, která nyní využívají spolehlivost a technologickou vyspělost čerpacích stanic Rain Bird.

V České republice a na Slovensku je instalováno již několik desítek čerpacích stanic RAIN BIRD

  • GC Kunětická Hora
  • GC Casa Serena
  • GC Louny
  • GC Černý Most
  • GC Zbraslav
  • GC Slapy
  • GC Karviná 
  • GC Bernolákovo
  • GC Malacky
  • GC Senica 

 

Firma Rain Bird kromě kvalitních výrobků poskytuje i odpovídající servisní a poradenské služby a doplňuje tak komplexní přístup k pokračujícímu technologickému vývoji zavlažovacích systémů golfových hřišť.

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 2 plus 5?*: