Závlaha sportovních ploch

RAIN BIRD a K-RAIN  - profesionální zavlažování pro fotbal, baseball, rugby, tenis a mnoho dalších sportů

Moderní prostředek ke snížení nákladů

V porovnání se zahradami a parky je zde vzhledem k poměrně jednotným rozměrům hrací plochy různých typů hřišť návrh systémů více typizován a vychází z několika základních koncepcí, které se ovšem vždy ve stadiu návrhu systému přizpůsobují konkrétním místním podmínkám.

Efektivní a spolehlivý provoz systému vychází samozřejmě z použití profesionálních kvalitních výrobků, kam značky RAIN BIRD i K-RAIN bezesporu patří.

Kvalita závlahy závisí na postřikovačích !
Nejvyšší důraz je však na vlastní kvalitu postřikovačů a jejich technické vlastnosti. Hlavní prioritou zůstává co nejvyšší rovnoměrnost distribuce závlahové vody postřikovači. Výrobky používané na fotbalových systémech se řadí i v tomto ohledu k špičce ve svém oboru.
Vzhledem k minimalizaci zásahů do vlastní hrací plochy se většinou používají u nejčastěji používané varianty postřikovače s dostřikem kolem 20-22m, v některých konceptech až 30m. Postřikovače jsou většinou ovládány samostatně nebo ve dvojicích, aby bylo možno přesně pokrýt odlišné nároky plně osluněných ploch a ploch stíněných tribunami nebo okolními stromy či budovami.

Dalším kriteriem je obecně na sportovních plochách je bezpečnost hráčů. Proto jsou postřikovače v hrací ploše opatřeny ochrannými pryžovými kryty nebo kryty s umělým trávníkem, kolem hrací plochy jsou pak montovány často pryžové kryty, které snižují nebezpečí uklouznutí hráčů.


 

Nejrozšířenější koncepce technického řešení vychází s většího počtu menších postřikovačů s dostřikem až 22,0m instalovaných v hrací ploše a po jejím obvodu . Zde je vždy několik postřikovačů ovládáno současně. Postřikovače mají průměr povrchové části jen několik centimetrů, což výrazně zvyšuje bezpečnost hráčů, navíc jsou zcela zapuštěny v zemi resp. mírně pod povrchem a tak kontakt hráče s postřikovačem nehrozí.

Moderní koncepty zavlažovacích systémů navíc vytváří nad hrací plochou mikroklima, které přispívá k lepší regeneraci travnaté plochy a díky nižšímu výparu snižuje spotřebu vody. Všechny koncepty systémů lze bez problémů použít jak pro nově budovaná hřiště tak také pro stávající hřiště.

Systém navržený na míru....
Více konkrétních technických informací najdete v typových materiálech ITTEC pro značky RAIN BIRD a K-RAIN , které jsou připraveny pro každého konkrétního zájemce. V těchto materiálech se dovíte více o nárocích na tlak a množství vody, vzdálenosti a typ postřikovačů, specifikace trubních materiálů a mnoho dalších podrobností. Navíc, bezplatně Vám na Vaše konkrétní podmínky navrhneme koncept systému, který plně respektuje aktuální rozměry hrací plochy a požadavky na ovládání systému a je tak pro Vaše konkrétní podmínky nejvhodnější. Stejně tak se od nás dozvíte cenové relace pro dodávku zavlažovacího systému.

Profesionální systém vyžaduje profesionální instalaci...
Zavlažovací systémy RAIN BIRD a K-RAIN se řadí po právu po celém světě mezi profesionální systémy. V naprosté většině jsou proto instalovány profesionálními instalačními firmami se zkušenostmi a potřebným technickým vybavením. Tyto firmy procházejí u firmy ITTEC pravidelnými technickými školeními a mohou proto garantovat vysokou kvalitu a rychlost instalace.
Doba instalace se u stávajícího hřiště dá většinou provést do jednoho týdne včetně dokonalého uvedení povrchu do původního stavu.

Zavlažovací systém svépomocí ?

Mnoho klubů si zavlažovací systém K-RAIN či RAIN BIRD instalovalo svépomocí a dosáhlo rovněž dobrých výsledků. Zde vřele doporučujeme detailní konzultace se servisními techniky fy ITTEC, kteří Vám vždy dobře poradí.

 

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 1 plus 9?*: