NOVINKA 2013! Modulární ovládací jednotka RAIN BIRD ESP-Me

Nová jednotka RAIN BIRD® ESP-Me vychází z velmi rozšířené jednotky ESP Modular a stejně tak jako ona je založena na koncepci ovládání Extra Simple Programming s velmi jednoduchým a zároveň flexibilním nastavováním a ovládáním. Je doplněna o celou řadu nových funkcí s osvědčeným modulárním konceptem, který umožňuje snadné rozšiřování kapacity jednotky až na 22 sekcí.

Jednotka se výborně hodí pro všechny typy aplikací od malých systémů na zahradách až po rozsáhlé systémy v parcích, komerčních areálech a sportovních komplexech. Přídavné rozšiřovací moduly s kapacitou 3 a 6 sekcí snadno rozšíří základní kapacitu 4 sekce až na 22 sekcí. Nabízí tak flexibilní a ekonomické řešení jak pro instalační firmu tak rovněž pro koncového uživatele.

 

 • Modely:ESP4ME:

4 sekční základní model 230V/50Hz Evropa

 • Rozšiřovací moduly:

ESPSM3: 3-sekční modul 
Kompatibilní s jednotkami ESP-Modular a ESP-Me (ESP4ME)

ESPSM6: 6-sekční modul
Kompatibilní pouze s modelem ESP-Me (ESP4ME)

 • Technické parametry:
  Doba zavlažování: 1 minuta až 6 hodin
  Procentuální nastavení Programů Seasonal Adjust; 5% to 200%
  Maximální provozní teplota: 65°C
 • Elektrické specifikace:
  Vstupní napětí: 230/240 VAC ± 10%, 50Hz
  Výstupní napětí: 25.5 VAC 1A
  Samostatný vstup na hlavní ventil/relé spouštění čerpadla
  Provozní napětí: 24VAC 50Hz
  Max. spínací proud cívky: 11VA
  Max. přídržný proud cívky: 5VA
  Záložní napětí není třeba. Nevymazatelná paměť trvale uchovává programovací data a lithiová baterie s 10ti letou životností uchovává nastavení času a data v období bez napájení el. energií.
 • Certifikace:
  UL, cUL, CE, CSA, C-Tick, FCC Part 15b, WEEE, S-Mark, IP24
 • Rozměry:

Šířka: 272 mm
Výška: 195 mm
Hloubka: 112 mm

 • Podrobné závlahové programy
  Koncepce programování Extra Simple Programming umožňuje flexibilní nastavení jednotky přesně podle požadavků zavlažovaných ploch. Nastavování jednotky je snadné a rychlé, veškeré změny lze provádět velice jednoduše.
 • Jeden typ jednotky pro všechny typy instalací
  Díky vysoké kapacitě jednotky lze snadno jeden typ jednotky používat téměř pro všechny typy běžných instalací. Pracovníci údržby i technici montážních firem tak mohou využívat unifikovaného konceptu, na každé instalaci budou pracovat se stejným typem ovládací jednotky. Servis i programování je tak jednodušší a rychlejší, stejně tak jako případné zvyšování kapacity jedntek díky moderním rozšiřovacím modulům pro 3 a 6 sekcí.
 • Funkce Delay WateringV případě deštivého počasí lze velmi snadno odložit spouštění automatických programů až o 14 dní Funkce odloženého zavlažování Delay Watering automaticky po uplynutí nastaevného počtu dní opět aktivuje závlahové programy nastavené v jednotce.
 • Překlenutí čidla srážek dle jednotlivých sekcí
  Vynikající funkce, užitečná v případech, kdy některé sekce zavlažují plochy umístěné pod zastřešením, skleníky, atria či patia s omezeným přístupem přirozených srážek. Tyto sekce pak nebudou brát ohled na stav globálního čidla srážek.
 • Sezónní nastavení % dle jednotlivých Programů
 • Upravujte dobu závlahy rychle a snadno pro jednotlivé Programy tak, jak se mění počasí. Veškeré zavlažovací časy v Programu tak lze jednodušše snížit až na 5% nastavených hodnot a nebo je naopak prodloužit až na 200% (dvojnásobek nastavených hodnot). Lze nastavit pro všechny Programy současně a nebo zvolit úpravu pouze pro jednotlivý Program.
 • Kalkulátor celkové doby zavlažování dle Programu
  Vypočtěte si celkový čas zavlažování pro konkrétní nastavený Program. Můžete si tak snadno ověřit, že závlahový program dokončí závlahu dříve, než se rodina probudí a nebo si můžete snadno zajistit že čerpadlo závlahy bude pracovat v období se sníženou sazbou elektrické energie. Velmi praktická funkce.
 • Kontrola kabelového vedení a cívek/diagnostika chyb v programování
  Jednotka ESP-Me vizuálně signalizuje většinu problémů s programováním nebo problémy vzniklé na kabelovém vedení mezi jednotkou a elektroventily resp. cívkami ventilů. Signalizace je doprovázena hlášením na displeji.
 • Spuštění zavlažování jedním tlačítkem
  Potřebujete jednoduchý způsob jak rychle spustit závlahu mimo nastavené časy ? ESP-Me umožňuje spustit závlahu stiskem jediného tlačítka. V pozici AUTO pouze stiskněte a přidržte pravé tlačítko s kapkou! A je to.
 • Funkce Contractor Default™
  Ztratili jste se v programovacích funkcích a rádi by jste obnovili základní nastavení od instalační firmy? S funkcí Contractor Default™ rychle vyvoláte toto nastavení a opravíte tak bez problémů chybně nastavené parametry programů... A pouze ve dvou krocích.
 • Moderní, uživatelsky příjemný vzhled jednotky v Rain Bird konceptu.
  Jasné barvy s přehlednými ikonami, jednoduchý otočný ovladač, snadno čitelný displej s množstvím užitečných informací. K tomu legendární programování ESP Extra Simple Programming vyhlášená kvalita a spolehlivost produktů Rain Bird.
 • 3 ROKY ZÁRUKA !