Elektromagnetické ventily a ventilové šachtice

Každý moderní automatický zavlažovací systém je rozdělen na několik sekcí - zón, které jsou spouštěny samostatně a nezávisle na ostatních sekcích. Systém je členěn s ohledem na kapacitu zdroje vody, který je vždy výrazně nižší než celková spotřeba vody všech instalovaných postřikovačů a není tedy možné je všechny spouštět najednou.

Dalším důvodem jsou výrazně rozdílné parametry jednotlivých typů postřikovačů zejména intenzita s jakou dodávají vodu na zavlažovanou plochu. Tento parametr se nazývá srážková výška. Například rozprašovací postřikovače mají intenzitu často mezi 40-50mm/hodinu a proto je nelze instalovat do jedné sekce např. s rotačními paprskovými tryskami, které mají intenzitu 4x nižší, jen kolem 10-12mm za hodinu.

Dalšími důvody je členit sekce podle různého charakteru zavlažované plochy, podle oslunění či naopak úrovně zastínění i pro různé typy výsadeb. Pak je možné přizpůsobit délku zavlažování konkrétním podmínkách. Rozdíly mezi vláhovými požadavky různých ploch na zavlažované ploše jsou velmi výrazné a liší se v řádech stovek procent.

Toto členění je vždy součástí kvalitního návrhu systému a proto vždy doporučujeme si nechat zpracovat projekt zavlažovacího systému zkušenými odborníky s praktickými zkušenostmi.

Všechny moderní zavlažovací systémy jsou dnes ovládány elektronickými řídícími jednotkami, které spouštějí uzávěry jednotlivých sekcí - elektroventily. Většinou jde o solenoidové elektroventily s provozním napětím 24V AC, které používá převážná většina světových výrobců, k dispozici jsou rovněž 9V DC ventily pro bateriové ovládací systémy.  Standardní velikost ventilů je 1", která vyhoví pro převážnou většinu instalací v zahradách, pro větší systémy v parcích, na fotbalových hřištích a golfových hřištích se pak používají větší ventily komerčních řad s až 2" nebo 3" připojovacím závitem. Naopak, pro systémy s mikrozávlahou se často používají speciální ventily, které pracují spolehlivě i při velmi malých průtocích.

Elektroventily se téměř výhradně umisťují do podzemních plastových šachtic s odnímatelným víkem. Tak je zajištěn snadný přístup k ventilům, pokud je to třeba ze servisních důvodů.

Důležité je použití speciálních vodotěsných konektorů pro propojení ovládací jednotky kabelovým vedením s vlastními elektroventily.

Automatické ovládání zavlažovacího systému je dnes velmi dostupnou a provozně velmi spolehlovou variantou řešení řízení zavlažovacího systému, manuální spouštění sekcí dnes již v podstatě nenaleznete.

Výběr vhodných ventilů vždy svěřte odborníkům, kteří z široké nabídky elektroventilů vyberou vhodné typy pro konkrétní aplikace.

 

Produkty
RAIN BIRD ventily řady HV a HVF

RAIN BIRD ventily řady HV a HVF

Nová řada ventilů 1" RAIN BIRD

RAIN BIRD Nízkoprůtokový ventil LFV

RAIN BIRD Nízkoprůtokový ventil LFV

Elmag. ventil pro mikrozávlahy

RAIN BIRD ventily řady DV

RAIN BIRD ventily řady DV

Plastové elektromagnetické ventily

K-RAIN PRO100

K-RAIN PRO100

V provedení bez regulace i s regulací průtoku

RAIN BIRD Řada JAR TOP VENTILY

RAIN BIRD Řada JAR TOP VENTILY

Variabilita a velmi příznivá cena !

RAIN BIRD ventily řada PGA

RAIN BIRD ventily řada PGA

Komerční řada ventilů

K-RAIN PRO 150

K-RAIN PRO 150

Snadná montáž i údržba. Komerční řada.

RAIN BIRD ventily řada PEB

RAIN BIRD ventily řada PEB

Nejvyšší řada elektromagnetických ventilů

K-RAIN RPS 200

K-RAIN RPS 200

Vysoce odolná komerční řada K-RAIN polypropylenových ventilů

RAIN BIRD Řada P-33

RAIN BIRD Řada P-33

Plastový ventil pro rychlé připojení hadice.

RAIN BIRD Řada 3RC/ 5LRC

RAIN BIRD Řada 3RC/ 5LRC

Bronzový ventil pro připojení hadice

Ventilové šachtice řada VBA

Ventilové šachtice řada VBA

Polypropylenové ventilové šachtice

RAIN BIRD PRS-DIAL

RAIN BIRD PRS-DIAL

Plynulý regulátor tlaku

BLAZING BVS-1 konektory

BLAZING BVS-1 konektory

Rychlá a snadná montáž kabelových spojů

3M / RAIN BIRD elektrokonektory

3M / RAIN BIRD elektrokonektory

Vodotěsné konektory pro připojení elektroventilů.

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 1 plus 4?*: