Rotační trysky

Rotační paprskové trysky jsou nejnovější skupinou zavlažovacích výrobků a jejich popularita každoročně stoupá. Výborně se hodí pro menší až středně velké trávníkové plochy, jsou velmi dobře využitelné i pro zavlažování výsadeb, květinových záhonů, trvalek i půdopokryvných rostlin.

Většina rotačních trysek má plynule nastavitelnou velikost výseče, nicméně pro mnoho aplikací jsou výhodné trysky s pevně nastavenou výsečí.

Dostřik paprskových rotačních trysek se pohybuje v rozmezí 3,5 - 9,0 metru, i zde platí pravidlo o vzdálenosti jednotlivých trysek a proto i rotační trysky instalujte na vzdálenost odpovídající dostřiku trysky.

Paprskové rotační trysky se montují na výsuvné postřikovače určených rovněž pro instalaci rozprašovacích trysek jako je řada RPS Spray, UniSpray, 1800, PRO-S a řada dalších.

Používání modelů s regulací tlaku se nedoporučuje, optimální provozní tlak je vyšší než u rozprašovacích postřikovačů a pohybuje se kolem 3,0-3,5 baru.

Paprskové rotační trysky nejsou výbornou volbou pouze pro nové instalace, jsou často řešení při renovaci systémů s rozprašovacími tryskami s ohledem na výrazně nižší spotřebu vody a vyšší účinnost a rovnoměrnost závlahy.

Lze je snadno kombinovat v jedné závlahové zóně s většinou rotačních postřikovačů (RAIN BIRD 5004, K-RAIN SuperPro...) a návrh systému je tak výrazně jednodušší.

Rotační paprskové trysky mají typickou intezitu závlahy přibližně 10-15mm za hodinu (tj. 10-15 litrů/m2 za hodinu).

 

Produkty
RAIN BIRD ROTARY NOZZLE

RAIN BIRD ROTARY NOZZLE

Paprskové rotační trysky pro výsuvné postřikovače

K RAIN RN200ADJ

K RAIN RN200ADJ

Plynule nastavitelná výseč od 80 do 360st

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 3 plus 6?*: