Příslušenství - klimatická čidla a čidla srážek

Čidla srážek a teploty pracují ve spolupráci s ovládací jednotkou zavlažovacího systému a v případě přirozených srážek naprogramované závlahové cykly pozastaví. Po dosažení limitní hodnoty pak automatický režim zavlažování zcela přeruší a blokují činnost ovládací jednotky. Většína čidel po odpaření vody ze sběrného prostoru čidla automaticky nastavené programy opět aktivují. Některé z ovládacích jednotek mají navíc vestavěnou funkci Rain Delay, kde lze definovat délku časového intervalu, po kterou závlahová jednotka programy nespustí - a to bez ohledu na stav čidla srážek. Většina ovládacích jednotek vyšších řad umožňují vliv čidla srážek jednoduše na jednotce vypnou, některé typy jednotek pak umožňují činnost čidla přiřadit konkrétním sekcím a eliminovat tak vliv čidla pro sekce určené k závlahám v interiéru, ve sklenících nebo na zastřešených terasách a jiných místech kde je vliv přirozených srážek snížen či vyloučen.

Citlivost čidel srážek je nastavitelná stejně tak jako rychlost odpařování vody ze sběrné nádobky čidla.

Některé typy čidel blokují činnost zavlažovacího systému rovněž v případě neočekávaného poklesu venkovní teploty pod nastavenou mez. 

Základní typy čidel jako například RSD-BEx nebo Rain Check se připojují k ovládací jednotce kabelovým propojením, k dispozici jsou i bezdrátová čidla s obousměrným radiovým přenosem informací mezi vlastním čidlem a řídícím modulem resp. ovládací jednotkou.

Některá čidla lze připojit rovněž k bateriovým ovládacím jednotkám WP9V či ovládacímu systému TBOS.

S ohledem na prokazatelné úspory vody se čidla srážek instalují téměř na všech instalacích, bez ohledu zda jde o zahrady, parky či sportovní areály.

Produkty
RAIN BIRD SMRT-Y

RAIN BIRD SMRT-Y

Čidlo půdní vlhkosti

RAIN BIRD Rain Check

RAIN BIRD Rain Check

Elektronické aktivní čidlo srážek

RAIN BIRD WR2

RAIN BIRD WR2

Bezdrátové čidlo srážek/mrazu

Weathermatic SLW1

Weathermatic SLW1

Aktivní meteostanice

Weathermatic SLW15

Weathermatic SLW15

Aktivní bezdrátová meteostanice

Napište nám

Sdělte nám co potřebujete a my vám nabídneme to nejlepší řešení

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze společnosti Ittec, jakožto správce, a s jejich následným zpracováním pro marketingové účely, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání souhlasu (maximálně na dobu 5-ti let). Odvolání souhlasu lze provést formou e-mailu s uvedením „Neposílat“ v předmětu zprávy.

Kontrolní otázka: Kolik je 2 plus 4?*: