RAIN BIRD ventily řada HV

Firma RAIN BIRD přináší na trh zcela novou kompletní řadu 24V elektromagnetických ventilů 100HV, 100HV-MM  a 100HV-F. Tyto ventily s kompaktním provedením a s ekonomickou cenou  jsou primárně určeny pro zavlažovací systémy v zahradách a běžných komerčních a parkových aplikacích. Dodávají se v provedení s 1" vnitřním metrickým závitem (u modelu HV-MM s vnějším závitem). Ventily řady HV překonávají konkurenční výrobky ve většině posuzovaných parametrů jako například dlouhodobá odolnost, odolnost proti tlakovým rázům či spolehlivostí provozu za nízkých průtoků.

Provedení bez regulace průtoku je dostupné pro český trh od července 2012, provedení s regulací průtoku bude uvedeno na trh v 3. čtvrtletí 2012 společně s provedením s 9V DV solenoidem.

1. “Řada HV” reprezentuje vysokou hodnotu produktu  - HIGH VALUE
I když nová řada překonává stávající řadu DV v mnoha parametrech, na trh přichází s nižší cenou a nabízí tak instalačním firmám více technických i obchodních alternativ i velmi kvalitní konkurenční nástroj.

2. Řada HV odolává tlakovým rázům výrazně lépe než jiné typy ventilů obdobné kategorie
Interní testy prokázaly až o 100% vyšší odolnost proti opakovaným tlakovým rázům 13,8 baru oproti ekvivalentním ventilům jiných výrobců. Rovněž testy dlouhodobé odolnosti ukazují že i v aplikacích ve velmi horkých podnebích s celoročním provozem závlah HV ventily spolehlivě pracují po dobu delší než 10 let, čímž patři mezi naprostou špičku ve své kategorii.

3. Zapuštěné univerzální šrouby 
Údržba je zcela jednoduchá. Víko je uchyceno 4 šrouby, které jsou v otvorech zajištěny a nevypadávají při demontáži na dno šachty, lze je povolovat jak šroubováky s plochou nebo křížovou hlavou, tak pomocí nástrčkových klíčů.

4. Kompaktní provedení ventilu
Inovativní provedení těla a víka ventilů řady HV umožňuje maximalivat počet ventilů instalovaných v jedné ventilové šachtě při zachování dobrého přístupu k ventilům pro potřeby údržby. Poloměr otáčení ventilů HV je pouhách 65mm po demontáži solenoidu. To umožňuje ventily instalovat blíže k sobě a přitom si zachovat možnost celý ventil vyjmout.

5. Nižší tlakové rázy při zavírání ventilu
Díky unikátnímu excentrickému provedení membrány ventilu a asymetrickému umístění sedla membrány ventily řady HV se uzavírají ŠETRNĚJI A HLADČEJI i oproti stávající řadě DV. Ventily jsou tak méně namáhány rázy stejně tak jako celé trubní vedení systému.

6. Zcela nový koncept provedení solenoidu
Zcela přepracovaná koncepce solenoidu zahrnuje jemné provedení závitu na odlehčeném dříku solenoidu. Cívku tak lze snadno rukou otevírat i uzavírat s mnohem menší silou a bez nutnosti používat jakékoliv nástroje.
Nová konstrukce solenoidu vyžaduju výrazně nižší nároky na hodnotu spínacího a přídržného proudu. Šetříme tak elektrickou energii ventily tak lze snadno a bez rizika používat s všemi typy 24V ovládacích jednotek. v Konkrétních případech lze spínat více cívek současně.
7. Nižší hmotnost, pevnější tělo ventilu
HV ventily jsou unikátně v této kategorii vyrobeny z vysoce kvalitního polypropylénu zpevněného skelnými vlákny. Ventil je pak celkově lehčí při zachování vysoké pevnosti těla i víka. Navíc, řada HV nabízí stejné průtokové i tlakové parametry jako ostatní elektroventily Rain Bird.

MODELY

 • 100-HV MM
 • 100-HV BSP
 • 100-HVF BSP

Provozní parametry 

 • Tlaková řada: 1,0-10,3 baru
 • Průtok: 0,05-6,82m3/h (0,01 až 1,89ls), pro průtoky pod 0,68m3/h resp. 0,19l/s instalujte za entil filtr RBY-100-200MX
 • Teplota: teplota vody až 43st.C, teplota okolního prostředí až 52st. C

Elektrické parametry

 • 24V 50/60Hz solenoid
 • Maximální spínací proud 0,250A při 50hz
 • Přídržný proud 0,143A při řéHz
 • Odpor cívky 52 až 55 Ohmů

Rozměry

 • Výška : 117mm
 • Délka 112mm
 • Šířka 79mm